19 december 2014 om 17:22
< 1 min lezen

Vuurwerkuitspraak stelt Hilversum teleur

(Novum) - Hilversum noemt het 'heel teleurstellend' dat de rechter het vuurwerkverbod voor het centrum van de plaats vrijdag heeft geschrapt. De gemeente probeert een dergelijk verbod voor volgend jaar opnieuw, aldus burgemeester Pieter Broertjes.

 

De jurist van de gemeente heeft tegen de vuurwerkhandelaren gezegd dat er te weinig tijd is om een procedurele fout in het eerdere besluit nog te herstellen voor 31 december. De vuurwerkhandelaren daagden de gemeente met succes voor de rechter vanwege het verbod.

De gemeenteraad moet bijeenkomen om een wijziging in de algemene plaatselijke verordening (apv) te bekrachtigen. Aangezien vrijdag de kerstvakantie begint, gaat het niet meer lukken om de Hilversumse raad nog in vergadering te roepen. Broertjes vindt het ‘heel teleurstellend dat de expliciete inhoudelijke keuze van het voltallige gemeentebestuur op deze wijze van tafel is geveegd’.

Broertjes liep dit jaar voorop in de actie van gemeenten tegen de overlast en schade die het afsteken van vuurwerk tijdens de jaarwisseling veroorzaakt. Hij wil het liefst dat het in heel Hilversum binnen een aantal jaren verboden is om vuurwerk af te steken. Daarvoor in de plaats komt dan een groot, gemeentelijk vuurwerk direct na het middernachtelijk uur op nieuwjaarsdag.

Relevante artikelen

Alles van hotel
    • Cafe

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43
    • Cafe

    Horeca Overijssel treedt hard op tegen overlastgevers

    10 oktober 2025 om 11:34

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland