6 januari 2014 om 15:12
< 1 min lezen

Warmste 6 januari sinds begin metingen

(Novum) - Maandag is de warmste 6 januari sinds het begin van de metingen in 1901. Nog voor het middaguur werd het in De Bilt 13,3 graden. Daarmee sneuvelde het oude record van 13,1 graden uit 1999. Dat meldt weeronline.nl.

Volgens meteorologen is het uitzonderlijk warm voor de tijd van het jaar. Normaal is het begin januari een graad of 5. Vrijdag werd al de warmste 3 januari sinds 1901 gemeten. Ook het dagrecord van dinsdag gaat mogelijk sneuvelen. Dat staat sinds 2005 op 12,5 graden.

De temperatuur in De Bilt piekt maandagmiddag naar verwachting op ongeveer 14 graden. In het zuiden kan het kwik zelfs oplopen tot een lenteachtige 15 graden. In het noorden blijft het wat koeler. Het record van warmste januaridag (15,1 graden) wordt vermoedelijk niet gebroken.

Ondanks de lenteachtige temperaturen, is het weerbeeld vooral herfstachtig. Maandagmiddag trekt opnieuw een neerslaggebied over het land, dat gepaard gaat met flink wat wind. Na woensdag daalt de temperatuur langzaam. Wellicht worden vanaf komend weekend normale temperaturen voor de tijd van het jaar bereikt.

Relevante artikelen

Alles van hotel
    • Cafe

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43
    • Cafe

    Horeca Overijssel treedt hard op tegen overlastgevers

    10 oktober 2025 om 11:34

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland