2 januari 2014 om 09:52
< 1 min lezen

Letland treedt toe tot eurozone

(Novum/AP) - Letland is woensdag officieel toegetreden tot de eurozone. Waarnemend premier Valdis Dombrovskis haalde na middernacht het eerste eurobiljet uit een pinautoamaat in de hoofdstad Riga. Europese regeringsleiders verwelkomden Letland in videoboodschappen tot de muntunie.

Letland is het achttiende land dat lid wordt van de muntunie en volgens Dombrovskis biedt dat mogelijkheden voor het land. “Het is een grote kans voor de economische ontwikkeling van Letland om lid te worden van de op een na grootste munt ter wereld”, zei de premier.

In 2004 werd Letland al lid van de NAVO en de Europese Unie. Toetreding tot de muntunie werd gezien als de volgende logische stap voor de voormalige Sovjet-staat. “De lange terugreis van Letland naar het politieke en economische hart van het continent is met de toetreding tot de euro voltooid”, zei eurocommissaris Olli Rehn. “En dat is het vieren waard.”

De meningen over de euro onder de Letse bevolking zijn niet zo positief als die van de regering in Riga en Brussel. In opiniepeilingen geeft de helft van de ondervraagden aan tegen de nieuwe munt te zijn. De steun voor de euro is het afgelopen jaar wel iets toegenomen.

Relevante artikelen

Alles van vacaturegids
    • Cafe

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43
    • Cafe

    Horeca Overijssel treedt hard op tegen overlastgevers

    10 oktober 2025 om 11:34

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland