30 mei 2011 om 11:46
< 1 min lezen

Telers vrezen ook voor sla, tomaat en paprika

ZOETERMEER (ANP) – De export van Nederlandse komkommers naar Duitsland is ingestort. Dat zei een woordvoerder van het Productschap Tuinbouw maandag. De organisatie is drukdoende om te kijken wat de impact voor de branche is en kijkt daarbij ook naar de effecten op sla, paprika en tomaten.

,,Omdat de Duitse minister heeft opgeroepen vooral gaan salade groentes te eten tot er meer duidelijkheid is en de meerderheid van de Duitsers die adviezen opvolgt.” Als de impact op de afzet en prijsvorming eenmaal in beeld is gebracht, ligt een roep om steunmaatregelen zeer waarschijnlijk in het verschiet.

Nederland is een van de belangrijkste productiegebieden van komkommers ter wereld met een jaarlijkse productie van zo’n 1,6 miljard stuks. De helft daarvan gaat de grens over naar Duitsland. ,,Duitsland is verreweg de belangrijkste exportmarkt.”

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • wijn in cadeauverpakking
    • Evenementen

    Leuke cadeaus voor een echte bourgondiër

    19 september 2025 om 13:39
  • Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s
    • Evenementen

    Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s

    17 september 2025 om 12:44

Aankomende evenementen

08 Mar
Horecabeurs Goes 2026
  • Zeeland
29 Mar
Noord-Hollandse Horecabeurs 2026
  • Noord-Holland
20 Sep
Gastvrij Rotterdam 2026
  • Zuid-Holland
04 Oct
BBB Maastricht 2026
  • Limburg