10 maart 2011 om 16:39
< 1 min lezen

Nog altijd te veel zout in eten

AMSTERDAM – Er zit nog altijd te veel zout in levensmiddelen. De voedingsindustrie maakt haar belofte niet waar om het zoutgehalte terug te brengen.
 Dat constateert de Voedsel- en Warenautoriteit (VWA) in een donderdag verschenen onderzoek.

De levensmiddelenindustrie had beloofd het zoutgehalte in 2010 met twaalf procent terug te brengen ten opzichte van het jaar ervoor. De VWA heeft 984 producten onderzocht en geconstateerd dat het gemiddelde zoutgehalte niet significant is gedaald.

Diepvriessnacks

Het gaat om fabrieksvoedsel zoals voorverpakt brood, kaas, kant- en klaarmaaltijden, soepen, sauzen, chips, vleeswaren en diepvriessnacks.

Vaak zitten er grote verschillen in het zoutgehalte van producten van dezelfde soort. Daaruit leidt de VWA af dat het goed mogelijk is het zoutgehalte terug te brengen.

Het ministerie van Volksgezondheid wil het zoutgehalte in voeding terugdringen, omdat veel zout eten kan leiden tot een hogere bloeddruk en tot hart- en vaatziekten. Volwassenen krijgen gemiddeld negen gram zout per dag binnen. Zes gram is het dagelijkse maximum volgens de Gezondheidsraad.
 
© Novum

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • Onduidelijkheid rond kaartafhandeling Mamma Mia! The Party
    • Evenementen

    Onduidelijkheid rond kaartafhandeling Mamma Mia! The Party

    3 september 2025 om 10:37
  • Burgemeester Zandvoort: 'Ontzettend gezellige dag'
    • Evenementen

    Burgemeester Zandvoort: ‘Ontzettend gezellige dag’

    1 september 2025 om 12:36

Aankomende evenementen

28 Sep
Horeca Xperience
  • Groningen
05 Oct
BBB Maastricht
  • Limburg
15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland