23 juli 2012 om 17:10
< 1 min lezen

Lagere straffen voor overvallers Amsterdamse club

AMSTERDAM (Novum) – Twee verdachten van een overval op de Amsterdamse discotheek Jimmy Woo hebben maandag in hoger beroep lagere straffen opgelegd gekregen. Het gerechtshof in Amsterdam heeft de twee mannen veroordeeld tot 38 en 43 maanden cel. De rechtbank in Amsterdam veroordeelde het tweetal eerder nog tot een gevangenisstraf van 42 en 48 maanden.

De overval op de club bij het Leidseplein vond in november 2006 plaats. De daders drongen samen met een aantal kompanen de discotheek na sluitingstijd binnen en bonden een aantal personeelsleden vast. Een medewerker raakte gewond. Ze maakten een groot geldbedrag buit.

De zaak kent een lange voorgeschiedenis. Na de behandeling bij de rechtbank in juni 2007 raakte het dossier zoek. Het hof in Amsterdam besloot in oktober 2008 daarop op verzoek van justitie om het OM niet-ontvankelijk te verklaren en vernietigde de vonnissen van de rechtbank.

Kort daarop werd het dossier echter gevonden en startte de vervolging opnieuw. De rechtbank stelde dat het belang van vervolging groter is dan de fouten die het OM had gemaakt. De rechtbank veroordeelde beide verdachten in maart 2010 tot 4 en 3,5 jaar cel. De verdachten stelden hoger beroep in.

De verdediging gaf in hoger beroep aan te vinden dat het OM het recht op vervolging in deze zaak heeft verspeeld. Ook het hof gaat hier echter niet in mee. “Beide verdachten hebben er niet in redelijkheid op kunnen vertrouwen dat hun zaak met de niet-ontvankelijkverklaring van het OM definitief ten einde was.”

Het OM eiste in hoger beroep straffen van vier en 4,5 jaar. Dergelijke straffen vindt het hof op zijn plaats, maar omdat twee keer een vervolging heeft plaatsgevonden en de zaak jaren heeft geduurd, heeft het hof wel een paar maanden van de celstraffen afgehaald.

Twee andere verdachten kregen eerder forse celstraffen, een vijfde kreeg een werkstraf en een zesde ging vrijuit.

Relevante artikelen

Alles van cafe
    • Cafe

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43
    • Cafe

    Horeca Overijssel treedt hard op tegen overlastgevers

    10 oktober 2025 om 11:34

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland