26 januari 2012 om 11:34
< 1 min lezen

Kwart Nederlanders heeft spaargeld aangebroken

AMSTERDAM (Novum) – Ruim een kwart van de Nederlanders heeft in 2011 een graai gedaan in de eigen spaarpot. Een derde van deze groep zegt niet meer rond te kunnen komen zonder spaargeld aan te spreken.

Dat blijkt uit onderzoek onder duizend Nederlanders in opdracht van de Friesland Bank.

Driekwart van de bevolking geeft aan in bezit te zijn van vijfduizend euro spaargeld of meer. De helft daarvan heeft twintigduizend euro of meer op de rekening staan.

Twee derde van de spaarders heeft pas financiële rust als meer dan tienduizend euro op de spaarrekening staat. Gemiddeld heeft een huishouden 24 duizend euro op de rekening staan.

In de zoektocht naar een spaarbank hechten Nederlanders tegenwoordig meer waarde aan dat het geld veilig staat, dan aan het rentepercentage. Slechts vijftien procent volgt de rentestand actief en stapt over van aanbieder als elders een hoger percentage wordt geboden.

Relevante artikelen

Alles van cafe
    • Cafe

    Wat is het verschil tussen een normale parasol en horeca parasol?

    4 november 2025 om 11:50
    • Cafe

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland