22 december 2011 om 16:11
< 1 min lezen

Celstraf en ontzegging rijbevoegdheid voor inrijden op terras

‘S-HERTOGENBOSCH – De rechtbank ‘s-Hertogenbosch heeft een 30-jarige man uit Veldhoven zojuist veroordeeld tot een celstraf van acht maanden waarvan vier maanden voorwaardelijk voor een poging tot zware mishandeling. De man mag een jaar geen motorvoertuigen besturen en is daarnaast veroordeeld tot het betalen van schadevergoeding van 500 euro.

De verdachte was in augustus 2011 in een café in Veldhoven. Hij dronk meerdere alcoholische drankjes en kreeg ruzie met enkele andere gasten. De uitbater begeleidde hem naar buiten waar opnieuw een ruzieachtige sfeer ontstond. De verdachte stapte vervolgens in zijn auto en reed achteruit richting de straat van het café.

Hij keerde met een lompe beweging met de achterkant richting het terras voor het café. Vervolgens reed hij achteruit het terras op en raakte daarbij meubilair. Naar het oordeel van de rechtbank is bewezen dat de verdachte met aanzienlijke snelheid ongeveer vier meter het terras opreed en dat de mensen die op het terras stonden moesten wegspringen om niet door de auto geraakt te worden.

Het staat voor de rechtbank vast dat de man wist dat er mensen op het terras waren. De rechtbank veroordeelt de man voor een poging tot zware mishandeling. Van de voorbedachte raad spreekt de rechtbank hem vrij, omdat kort gezegd niet valt uit te sluiten dat de man handelde in een plotselinge gemoedsopwelling.

© Nationale Horecagids

Relevante artikelen

Alles van cafe
    • Cafe

    Wat is het verschil tussen een normale parasol en horeca parasol?

    4 november 2025 om 11:50
    • Cafe

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland