22 december 2011 om 13:53
< 1 min lezen

Afzet horeca in 2011 hoger

DEN HAAG (Novum/Dow Jones) – De afzet in de horeca is dit jaar met twee procent gestegen ten opzichte van vorig jaar. Dat meldt het ING Economisch Bureau donderdag in een sectorbericht.

De economen van ING verwachten voor volgend jaar stagnatie als gevolg van de verslechterde economische situatie. Die trend was in de tweede helft van dit jaar al waarneembaar. De volumegroei werd met name in de eerste helft van 2011 gerealiseerd, toen de groei vier procent bedroeg.

De omzetverbetering in 2011 was in alle deelsectoren waarneembaar, met uitzondering van de cafés, waar een daling van één procent werd geboekt. In de hotellerie werd een volumestijging van 3,1 procent gerealiseerd, voornamelijk door groei van buitenlandse gasten. De economen van ING verwachten dat de hotellerie de enige deelsector is waar ook in 2012 nog groei wordt gerealiseerd; zij het bescheiden, met 0,2 procent.

In het rapport van ING wordt verder gemeld dat de sector er structureel niet goed voor staat. In de afgelopen tien jaar is de horeca-afzet met twintig procent afgenomen, terwijl het aantal werknemers juist toenam. Daardoor is het aantal faillissementen in deze periode toegenomen. Het gemiddelde bedrijfsresultaat, als percentage van de omzet daalde in deze periode van 12,5 procent naar 9 procent.

Relevante artikelen

Alles van cafe
    • Cafe

    Wat is het verschil tussen een normale parasol en horeca parasol?

    4 november 2025 om 11:50
    • Cafe

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland