22 juli 2013 om 18:04
< 1 min lezen

Omzet McDonald s gestegen naar 7,1 miljard dollar

(Novum/ABM FN) – McDonald’s heeft in het tweede kwartaal van dit jaar twee procent meer omgezet dan in dezelfde periode vorig jaar. De omzet van de Amerikaanse fastfoodketen kwam uit op 7,1 miljard dollar (5,4 miljard euro). Vooral de Amerikaanse markt zat in de lift, zo meldt het bedrijf maandag.

De totale omzet van restaurants die langer dan dertien maanden open zijn steeg met een procent. Ook de nettowinst van McDonald’s steeg licht, van 1,35 miljard dollar naar 1,4 miljard dollar. Toch was de winststijging minder sterk dan analisten gepolst door persbureau Reuters hadden verwacht. De omzet kwam wel overeen met de verwachtingen.

McDonald’s voorziet een moeizaam tweede halfjaar vanwege de slechte economie, zei topman Don Thompson bij de bekendmaking van de cijfers. Thompson sprak van een ‘uitdagende markt’ voor fastfood doordat de ‘economische onzekerheid consumentenbestedingen onder druk zet’. “Gebaseerd op onze laatste omzettrends, zijn de resultaten voor de rest van het jaar naar verwachting uitdagend”, zei hij.

Relevante artikelen

Alles van restaurant
    • Restaurant

    Opvallende inbraak Bistro Pampus in Zwolle: inbreker bakte op zijn gemak een biefstukje

    13 januari 2026 om 13:46
    • Restaurant

    NVWA sloot in 2025 75 horecazaken en winkels met spoed

    5 januari 2026 om 11:54

Aankomende evenementen

08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland