26 juli 2011 om 14:18
< 1 min lezen

Belgische horeca boos om weersvoorspellingen

Belgische meteorologen voorspelden herfstweer bij onze zuiderburen afgelopen weekend. Dat klopte ook voor heel België, behalve de kust, want daar scheen de zon wel.

Horecaondernemers aan de kust zijn nu boos op de weervoorspellers, want ze hebben omzet misgelopen doordat dagjesmensen uit angst voor het slechte weer thuis bleven, zo meldt de Standaard.

Hoteleigenaar zagen zelfs hoe één op de vijf hotelgasten hun verblijf annuleerden wegens het dreigende herfstweer. Op zonnige dagen trekt de Belgische kust tot wel 200.000 dagjesmensen, maar na een slecht weerbericht zijn dat ineens 50.000 toeristen minder.

Ondernemers pleiten daarom nu voor een apart weerbericht voor de kust. Maar de Belgische televisie wil er voorlopig niets van weten. De kust is een regio als alle andere en daarnaast zou de VRT al voldoende reclame maken voor de kust met een aparte website.

© Nationale Horecagids 

Relevante artikelen

Alles van restaurant
    • Restaurant

    Wat is het verschil tussen een normale parasol en horeca parasol?

    4 november 2025 om 11:50
    • Restaurant

    Arbeidsinspectie sluit De Kleine Moghul en Kohinoor van India in Groningen

    30 oktober 2025 om 10:38

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland