3 oktober 2011 om 13:54
< 1 min lezen

Kosten zieke werknemer gestegen

GRONINGEN (Novum) – Werkgevers hebben in het tweede kwartaal van dit jaar meer loon moeten betalen aan hun zieke werknemers. Dat maakt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) maandag bekend. De kosten van het ziekteverzuim bedroegen in het eerste kwartaal nog 2,6 miljard euro, in het tweede kwartaal steeg dat bedrag met 0,1 miljard.

Het ziekteverzuim onder Nederlandse werknemers is al jaren min of meer stabiel. In het tweede kwartaal van dit jaar lag het op 4,1 procent. Een jaar eerder was het in dezelfde periode nog 4,0 procent. Dat betekent dat per dag gemiddeld een op de 25 werknemers ziek is.

Werknemers in de horeca blijken zich het minst vaak ziek te melden. Wel liet deze sector de sterkste stijging zien in het tweede kwartaal. In de bedrijfstakken openbaar bestuur, onderwijs en industrie melden werknemers zich met een verzuim van 5,1 procent het vaakst ziek.

Relevante artikelen

Alles van hotel
    • Hotel

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43
    • Hotel

    Horeca groothandel: de beste leveranciers voor jouw horecabedrijf

    9 oktober 2025 om 14:26

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland